החזירו את הניצוץ: טיפים לניקוי ותחזוקה למעקות

תחזוקת המעקות סביב ביתך מקבלת עדיפות. לא רק שהמעקות שלך מוסיפים לקסם ולעיצוב האסתטי של הבית שלך, אלא שהם גם היבט מבני ובטיחותי אינטגרלי.

 

תחזוקת המעקות סביב ביתך אמורה להיות מהירה וללא טרחה בעזרת טיפים מקצוענים אלה. תנו מבט לשלבים אלה ופעל אחריהם אחת ל 6 – 12 חודשים למראה המושלם.

 

בין אם זכוכית, פליז, נירוסטה או כל חומר אחר, אתה בהחלט יכול להחזיר את הברק הטבעי. כך:

 

  1. מעקות פליז

ישנם שני סוגים של מעקות פליז – מעקות פליז מוצקים ומעקות מצופים פליז. שני אלה דורשים גישות שונות באופן משמעותי לטיפול.

 

כל פליז נוטה להתחמצן או להכתים די מהר. השתמש במי סבון וספוג חמים כדי לנקות ולתחזק את מעקות הפליז שלך. אם הכתמים קשוחים, השתמש במגוון חזק יותר של סבון, כמו סבון לשטיפת כלים (לא חזק יותר!).

 

שימוש בלק קונבנציונאלי, כמו Brasso, עשוי לעבוד עבור פליז מוצק. אך הימנע משימוש בפוליש על פליז מצופה בכל מחיר. לק הפליז יחתוך את הפליז וישאיר את החומר הבסיסי (בדרך כלל פלדה) חשוף.

 

  1. מעקות נירוסטה

שלא כמו פליז, נירוסטה מגיעה בשני סוגים – מלוטשים וסאטן. אף על פי שהפלדה אל חלד מוגנת בפני קורוזיה ברובה, ישנם סימנים וכתמים שיכולים להיות מכוערים.

 

השתמש במים מזוקקים כדי לנקות את הסימנים הלבנים על מעקות הפלדה. ולנקות מטה עם מטלית או עיתון רך למראה נקי.

 

לחלופין, תוכל להשתמש במנקי ליטוש להסרת סימנים וכתמים קשים יותר. כתמי שמן ושומן עשויים לדרוש שימוש בממסים, כמו אצטון או מגבוני אלכוהול. 

 

כדאי להשתמש תמיד בכפפות ולהגן על הידיים תוך כדי מריחת הלק או הממסים על המעקות. כמו כן, בדוק את היישום על חלק קטן ונסתר של המעקה לפני יישום מלא. זאת בכדי להבטיח שהממס בטוח לשימוש ואינו פוגע בחומר המעקה.

 

  1. שערים אלומיניום

שערים מאלומיניום מבריקים באופן טבעי. הם כמעט ולא דורשים אחזקה.

 

השתמש במי סבון ובמטלית רכה כדי לשטוף את כתמי האבק במעקות שלך. השאירו לייבוש אוויר.

 

מעקות סביב אזורי החוף עשויים להיחשף להצטברות של מלחים שוחקים. באופן דומה, מעקות המותקנים במרפסת רב קומות עשויים להיות חשופים לנשירת ציפורים ואבק. במקרים כאלה השימוש בממיס או ניקוי מתאים עשוי לעשות את העבודה.