רשימת ציוד ספורט לגולש המתחיל

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מעניינת, יותר ויותר ישראלים וישראליות, טסים לחו"ל לא רק על מנת לטייל ולנפוש אלא גם בשביל לבצע פעילויות ספורט שונות, כאלה שהם רגילים לערוך בארץ, רק בתנאים אחרים, במקומות שונים, בחלק מהמקרים, אטרקטיביים יותר.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא לא מעט ישראלים נוסעים לחו"ל בשביל להתחרות במרתונים או מרוצי ריצה אחרת, יש כאלה שנוסעים לטיולי אופניים או השתתפות במרוצי אופניים לחובבים, וכמובן שיש לא מעט חובבי סקי או צלילה, שמחפשים אתרים בחו"ל, זאת בעיקר בגלל מחסור באתרים כאלה בארץ.

דוגמא טובה נוספת לכך, הם גולשים שנוסעים אל יעדים שונים בעולם בשביל לגלוש. אומנם בישראל אפשר למצוא רצועות חוף משמעותיות שמשמשות לגלישה, אך עדיין אינן דומות למה שחופים במדינות שונות באירופה או בארצות הברית, יכולים להציע.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא פורטוגל. כפי שאפשר לראות דרך פספורטוגו, המדינה אשר קורצת ללא מעט ישראלים בכל מה שקשור לדרכון מקומי, קורצת להם גם בכל מה שקשור לטיולים ואטרקציות וביניהם, כאמור, טיולי גלישה. זאת בזכות החופים המרהיבים של המדינה, אשר שוכנת לחופו של האוקיינוס האטלאנטי ונהנית מרצועת חוף עצומה.

לפני שאנחנו נציג מספר חופים שמשתלם לבקר בהם, נציג בפניכם רשימה קצרה של ציוד שכל גולש מתחיל צריך לקחת איתו כשהוא נוסע לטיול גלישה.

ציוד גלישה מומלץ לגולש המתחיל

ברמת העיקרון, אין צורך לקחת איתנו הרבה לטיול שכזה. הדבר המשמעותי ביותר הוא הגלשן, אך אנחנו יכולים להימנע מלקחת אותו איתנו, ולשכור גלשן באחד החופים אליהם אנחנו מגיעים. חשוב לברר היכן אנחנו יכולים לעשות את זה, באילו תנאים ומה העלויות לכך.

מה שאנחנו כן צריכים להחזיק אצלנו ולקחת איתנו לטיול הם בגדי גלישה, כובע מתאים, תיק או ארנק עם כיסוי מים במידה ונרצה לקחת חפץ מסוים לגלישה, מנשא שנוכל לשים בו מים ואוכל מותאם, ולא לשכוח קרם שיזוף שלא נישרף.

אילו חופים מומלצים לגישה בפורטוגל

ניתן למצוא בפורטוגל 4 אזורים, אתרים, שכל גולש מתחיל או ותיק חייב להכיר.

סגרס – אתר גלישה שממוקם בדרום פורטוגל ומתאים לגלישה במשך כל ימות השנה מלבד הקיץ… מדובר על אתר שכולל חופים מרהיבים, בהם אפשר גם לצלול וליהנות מפעילויות ספורט ימי אחרות.

אריסיירה – מדובר בעיירה קטנה שנמצאת צפונית לליסבון, בעבר זו היתה עיירת דייגים קטנה, אך כיום היא נחשבת למוקד משיכה עבור לא מעט גולשים מכל העולם, מה שאומר, אם אנחנו רוצים ליהנות מגלישה נוחה, מוטב שנבדוק מתי נכון להגיע לשם.

פניצ'יה – אחד האתרים הכי פופולאריים ביותר לגלישה, לא רק בפורטוגל אלא בכלל בכל אירופה. מקום אידיאלי עם מזג אוויר מתאים לגולשים בכל עת.

אסמוריז –  מדובר בעיירת נופש קטנה שהצליחה לשמור על המראה המקורי שלה, והיופי הוא, שמדובר בחוף פתוח לגמרי, וכל אחד יכול לבוא ולגלוש בו להנאתו.