כיצד למקד לקהל רחב באמצעות שיווק הווידיאו שלך

תאר לעצמך שללקוח שלך יש את כל היעדים העסקיים ויעדי התקשורת המוצבים לפניך, אך יש דבר אחד קטן: לפרסומת אין קהל יעד ספציפי. פתאום, השאלה היא איך לפנות לקהל כללי ולהפוך את הסרטון ליחס אמין לכולם? בחנו כמה פרקטיקות מוצלחות של מותגים בינלאומיים שהצליחו להביא פרסומת כלולה לשלב הבא.

 

בלי לשמור טינה

באמצעות הסרטון הזה של Google Assistant, גוגל יוצרת מודעה קלילה, הומוריסטית ומכילה על ידי הצגת אנשים ומחשבותיהם במצבים שאינם קשורים עד כאב. כמעט כל מאבק שאנו כקהל יכולים להזדהות איתו, יכול להיפתר על ידי עוזר גוגל. זה המסר שמופיע כתוב על המסך אחרי כל סצנה, שגורם לקהל לאחל שהיה להם תמיכה יומיומית מסוג זה. ההקלטות המשמשות בסרטון מגוונות כמו האנשים, למרות שלא כל השחקנים מוצגים. זה לא משנה – אנחנו יכולים להתייחס אליהם בכל מקרה.

 

המשך לזוז

מוסכם, זה קל יותר מכיוון שהוא מכוון לסטודנטים ואנשי מקצוע צעירים, אך Millennials ו- Generation Z יחד הם עדיין קהל די רחב. הכלול בסרטון זה בא לידי ביטוי בבירור בחזרתיות של הכינוי "אנחנו" לאורך כל הפרסומת שוב ושוב, מה שגורם לקהל להרגיש כאילו הם שייכים לאותה קבוצה. בנוסף, הטקסט שעל המסך מדגיש את ההיבטים המשותפים לכולנו. העריכה הפאנקית והדינאמית הופכת את הסרטון למרגש לצפייה ומתאים באופן מושלם לטווח הקשב של משתמשי המדיה החברתית.

 

הכלילות מתחילה בכינויים

קוקה קולה ידועה מבחינה היסטורית בכך שהיא מציבה את המידה המוצגת בפרסום ומקדמת את זמנה. בפרסומת Super Bowl שלהם לשנת 2018, החליטה החברה להתרחק מאישור הסלבריטאים ואפקטים מיוחדים קיצוניים, אך במקום זאת לאמץ את המגוון של המוצרים והצרכנים שלהם ולחגוג את "פלאנו". בפרסומת הכלולה הזו מוצגים גברים, נשים ואפילו אדם שאינו בינארי, שאליו מתייחס הקולי באמצעות הכינוי הנייטרלי המגדרי "הם". אנשים מדתות וגזעים שונים, זוגות ביראקיים והומוסקסואליים, אדם בכיסא גלגלים – הפרסומת הזו משקפת באמת את החברה של היום.

 

הקליפ נערך בצורה פסיפס כך שתואם את השיר המלווה אותו עם השימוש בקולי קולי. בעזרת 10 קולות שונים מדקלמים את השיר שורה אחר שורה במהלך המודעה כולה. כדי להפוך את השיר לכלול, הכותב משתמש בכינויים מגוונים וכן פונה ישירות לקהל. הפרסומת מביאה בבירור את המסר שכולם ייחודיים, אבל יש קולה מיוחדת לכולם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברת הפקת וידאו.