מה יכול עולם האמנות לעשות כדי לעזור לקורבנות ההוריקן באיי בהאמה? הנה דוגמה לאמן ומוזיאון שנרתמו למשימה

האמן טברס סטרצ'ן תורם הכנסות מהתערוכה החדשה שלו, בעוד שמוזיאון האמנות "פרז" במיאמי אוסף ציוד ואספקה עבור קורבנות ההוריקן

 

סופת ההוריקן דוריאן גבתה את חייהם של לפחות 30 בני אדם באיי בהאמה, מספר שצפוי לעלות באופן דרמטי ככל שמדברים על מאות הנעדרים כיום. כדי לעזור במאמצי סיוע, אמנים וארגוני אמנות נפגשים כדי לגייס כסף ואספקת ציוד ומזון.

 

מוזיאון האמנות "פרז" במיאמי מאחד כוחות עם העירייה עצמה ועם ארגון הסיוע הבינלאומי Food For The Poor, כדי לאסוף אספקה ​​לתושבי איי בהאמה שהושפעו מהסערה.

 

מנהל המוזיאון פרנקלין סירמנס יצא בהצהרה כי "שכנינו בבהאמה נפגעו קשה מהוריקן דוריאן. חובתנו כמוסד בצומת דרכים של אמריקה לסייע לאלה שנפגעו מההרס הזה. המוזיאון מוקדש כדי לשרת את הקהילה, ואני גאה שבאזור מיאמי אנשים יכולים להתכנס ככה כדי להראות את תמיכתם בקורבנות ההוריקן."

 

מעכשיו ועד יום ראשון 8 בספטמבר, המוזיאון מקבל פריטי מזון משומרים, ערכות היגיינה, חיתולים חד פעמיים וציוד לבית הספר בשעות הפעילות הרגילות. האספקה ​​שנתרמה תישלח לאיי בהאמה בהמשך החודש (המוזיאון אירגן גם קמפיין דומה בשנת 2016 לתושבי הקאריביים שנפגעו מהוריקן מת'יו).

 

בתוך כך, האמן הבהאמי טברס סטרצ'ן, המפצל את זמנו בין ניו יורק לבירת האי נסאו, תורם גם הוא למטרה הנעלית. אתמול הודיע ​​האמן על תוכנית לתרום רווחים מתערוכתו הנוכחית ב-SFA Advisory למטבח המרכזי העולמי, עמותה המספקת ארוחות לנפגעי אסונות, ול-Direct Relief המספקת משאבים רפואיים.

 

"אנשים מתים, אז כל אגורה כרגע נחשבת", אמר סטרצ'ן ל-ARTnews והסביר שהוא היה בנסאו במשך רוב הסערה. "גורלם של האיים הללו תלוי בתמיכה מבחוץ".

 

התערוכה של סטרצ'ן כוללת פסלים, קולאז'ים ומוצרי לבוש חדשים שנעשו על ידי המרכז לחקר האוויר והים של איי בהאמה, ארגון קהילתי מבוסס בנסאו שנוסד על ידי האמן. ARTnews מדווח כי 10 אחוזים מהרווחים מהפסלים והקולאז'ים וכ-20 אחוז מההכנסות מהביגוד יועברו לקורבנות ההוריקן.