מה הם יהלומים מאושרים על ידי GIA?

בעת קניות, חשוב להבין את האיכות והערך של כל מה שאתה קונה. לא רק הידיעה אודות המוצר מועילה, אלא גם עוזרת להבטיח שאתה מקבל פריט לגיטימי. בכל הקשור לרכישת יהלומים, ישנן דרכים רבות ושונות לקבוע את איכות היהלום עצמו. אחת הדרכים להבטיח שתקבל יהלום איכותי היא רכישת יהלומים מוסמכים. עם זאת, הסמכת היהלום עצמה נעה באיכותה. אמנם ישנן הרבה מעבדות הסמכת יהלומים מכובדות, אך ל- GIA הסטנדרטים המחמירים ביותר. זה מבטיח שיהלומים מאושרים על ידי GIA יהיו באיכות ובעלות הגבוהה ביותר האפשרית.

 

מהו ה- GIA?

המכון הגמולוגי של אמריקה, הידוע יותר בשם GIA, נוסד בשנת 1931. משימתו של הארגון היא להבטיח את השימוש בסטנדרטים האיכותיים ביותר בהערכת אבני חן, כולל יהלומים. זה עוזר להגן על הצרכנים וגם על המוכרים. בנוסף לקביעת תקני דירוג היהלומים, ה- GIA חוקר גם יהלומים וטכניקות. באמצעות השכלה מתרחבת זו, ה- GIA מוביל את המחקר וההערכה של יהלומים. בנוסף לקביעת סטנדרטים והמשך מחקר, המכון הגמולוגי של אמריקה מחנך גם גמולוגים. גמולוגים מוסמכים אלה עובדים ללא תלות בקמעונאים על מנת להעריך יהלומים מאושרים על ידי GIA.

 

בשנת 1953 פיתחה ה- GIA את מערכת ציון היהלומים הבינלאומית. מערכת זו מכונה בדרך כלל ארבעת ה- C: גזרה, בהירות, צבע ומשקל קראט. מטה המטה בקליפורניה, ה- GIA פועל ב -13 מדינות ברחבי העולם

 

מהם תקני הדירוג?

כדי להבטיח את איכות היהלומים, ה- GIA משתמש במערכת הדירוג שלהם כדי להעריך יהלומים. הערכה זו בוחנת את איכות החיתוך, את הגוש והצבע, כמו גם את משקל הקראט של היהלום. לאחר בדיקה של גמולוג מוסמך של GIA, נכתב דוח על איכות היהלום. דוח זה זמין בפורמטים מרובים, אך השניים הראשונים מכונים דוח ציון היהלומים ותיק היהלומים. אמנם ישנם מספר הבדלים בין שני הדיווחים, אך שני הדיווחים מגדירים את ארבע C של כל יהלום.

 

תיקי יהלומים לעומת דוחות יהלומים

ה- GIA משתמש בתיקים של יהלומים עבור יהלומי צבע בטווח D עד Z במשקל בין 0.15 ל 1.99 קראט. התיק כולל גם כיתוב לייזר מיקרוסקופי של מספר דוח ה- GIA לזיהוי קל. מצד שני, דו"ח יהלום אינו כולל כיתוב לייזר. עם זאת, נכללת תרשים משורטט של מאפייני הבהירות של היהלום וייצוג גרפי של פרופורציות היהלום. זה מראה מפה של הכללות היהלום ומסייע לתכשיטנים ושמאי תכשיטים לזהות יהלומים מאושרים על ידי GIA.

 

כיום ברחבי האינטרנט תוכלו לרכוש עגילי יהלומים אמיתיים.