טיפים להתמודדות עם ג'ט לג במהלך הטיסה

  1. הגדר את השעון שלך לשעה ביעד שלך

כדי לעזור לכם להתכונן נפשית לאזור הזמן החדש, מומלץ לכוון את השעון, הסמארטפון ושאר המכשירים לשעה ביעדכם מיד עם העלייה למטוס.

 

  1. לחות

ג'ט לג עלול להפריע קשות לתפקודי הגוף על ידי גרימת התייבשות, מצב שלעתים קרובות מחמיר על ידי האוויר היבש והדק בתא המטוס. לכן, יש צורך לשתות הרבה מים בטיסות ארוכות, גם כאשר אינך מרגיש צמא כלל. בנוסף, דאג לרווחת הגוף שלך על ידי מניעת התייבשות של העיניים שלך (על ידי הסרת העדשות שלך אם אתה ישן) ושל העור שלך (על ידי מריחת קרם לחות לעור ושפתיים).

 

  1. לאכול קלות

סימפטום לא נוח של ג'ט לג הוא שהוא יכול לבלבל את מערכת העיכול, עם התקפי רעב באמצע הלילה ואובדן תיאבון במהלך היום. לכן, מומלץ לדלג על ארוחות כבדות זמן קצר לפני או במהלך הטיסה, כדי לתת לקיבה ולמעיים זמן להסתגל לאזור הזמן החדש. סלטים לבביים, מרקים מלוחים ופירות טריים הם האפשרויות הטובות ביותר שלך כאן. כמו כן, אתה יכול לשקול להעביר מזון למטוס, מכיוון שהוא מוגש בדרך כלל בלוח זמנים שתואם את אזור הזמן שאתה עוזב אבל לא עם זה שאתה נוסע אליו (לפחות, זה כאשר אתה נוסע בכלכלה, מכיוון שנוסעי עסקים ומחלקה ראשונה יכולים לעתים קרובות לבקש ארוחות במועד המתאים להם ביותר).

 

  1. הימנעו מאלכוהול וקפאין

אלכוהול וקפה יכולים לעזור לשמור אותך ער יותר, אבל במציאות, החומרים האלה מייבשים את הגוף ומחמירים את הסימפטומים של ג'ט לג. בנוסף, הם יגרמו לך להתעורר לעתים קרובות יותר ברגע שאתה נרדם, ובכך יפחיתו את זמן השינה הכולל שלך.

 

  1. נסו לישון במטוס

ככל שגופך מקבל יותר מנוחה בדרך ליעדך, כך תהיו מוכנים יותר להתמודד עם ההשלכות של הג'ט לג. מנוחה במטוס חשובה במיוחד כאשר אתה נוסע בטיסת עיניים אדומות לכיוון מזרח, מכיוון שאתה מאבד מספר שעות, לפעמים אור שלם. מומלץ להשתמש באטמי אוזניים ובצלליות בערכת האבזור שלך כדי שתוכל לנוח מבלי להיות מופרע מפעילות בתא הנוסעים. בנוסף, ייתכן שתשקול להפעיל את שסתום המיזוג, שכן טמפרטורות קרירות יותר עשויות לעזור לך להירדם מהר יותר.

 

מעניין: איך לחסוך כסף בעזרת קוד מבצע בבוקינג?

 

  1. לנוע

כאשר לא נחים במטוס, מומלץ להמריץ את זרימת הדם לפחות פעם בשעה על ידי אימון הרגליים התחתונות ושרירי השוק. אתה יכול לעשות זאת על ידי קימה ושיטוט לשירותים או פשוט על ידי ביצוע תרגילים קטנים ופשוטים במושב שלך. כך תשמרו על כושר ותבחינו שהגוף שלכם יסתגל מהר יותר לאזור הזמן החדש ברגע שהגעתם.

 

  1. השתמשו בחוכמה בכדורי שינה

מינון נמוך של כדור שינה קצר עשוי להיות מועיל בטיסות לעיניים אדומות כדי להתגבר על אי נוחות, אך תמיד זכור כי בעוד שכדורי שינה עשויים להיראות לא מזיקים, הם עלולים להיות תופעות לוואי מגעילות מאוד, כגון לגרום לך להרגיש עצבני או להשפיע על הזיכרון שלך . מומלץ להשתמש רק בכדורי שינה בתנאי ש:

 

הטיסה היא לפחות 8 שעות.

אתה יכול לשכב שטוח, מכיוון ששינה עמוקה בתנוחת ישיבה צפופה, זקופה ומעלה באופן משמעותי את הסיכון לפקקת ורידים עמוקים (מצב שעלול להיות קטלני).

השתמשת בעבר בכדורי שינה (מטוס הוא לא המקום לנסות כדור בפעם הראשונה).

התייעצת עם הרופא שלך או במרפאת הנסיעות (לעולם אל תקבל כדור שינה מבן משפחה, חבר או זר).

 

למידע נוסף היכנסו לאתר HOTELDEAL.