טיפול בתכשיטי יהלומים: איך עושים את זה?

בדיוק כמו מכונית, גם תכשיטים צריכים להישמר היטב על מנת למקסם את היופי הזוהר שלהם. טיפול נכון לשמור בתכשיטי היהלומים שלכם יבטיח שהם ייראו מבריקים וחדשים גם אחרי שנים רבות.

 

יהלומים מטבעם נמשכים לשמן ולנפט. עד היום, משתמשים במכרות יהלומים בחגורת גריז כדי להפריד יהלומים מהבצר שמסביב לתוצר הכרייה. עם זאת, קחו בחשבון ששומן של תחליבי גוף ושמנים טבעיים על העור שלכם יצטברו גם על תכשיטי היהלומים. ניקוי יומיומי בסיסי יכול לעזור למזער את כמות הלכלוך והשומן שיידבקו לאבני החן שלכם.

 

הדרך הקלה ביותר לשמור על הטבעת נקייה ומטופחת תהיה לנקות אותה באופן קבוע עם מים חמים, סבון ומברשת שיניים רכה. ודאו שאתם מנקים בעדינות את התכשיטים שלכם כדי למנוע שריטות ופגיעות לא רצויות. עבור תכשיטים מלוכלכים באמת או תכשיטים שלא נוקו באופן קבוע, תוכלו להכין תערובת של חומר ניקוי מבוסס אמוניה ומים יחד עם סבון עדין על מנת לנקות בצורה בטוחה את התכשיטים שלכם. הימנעו משימוש בכלור, הוא יכול להזיק לתכשיטים ולגרום לבורות בסגסוגות זהב, למשל זהב 14 קראט או 18 קראט. לאחר מכן, ייבשו את התכשיטים שלכם עם מטלית עדינה והם ייראו חדשים שוב בתוך דקות אחדות.

 

חשוב להביא את הטבעות שלכם או שרשרת יהלום בודד שלכם לצורף לצורך תחזוקה כדי לשמור על היופי שלהם בטווח הארוך. שיניים ואבנים יכולות להשתחרר בשל בלאי יומיומי. הצורף שלכם יכול לבצע הידוק ולנקות ביסודיות את הטבעות. לעתים מצטבר לכלוך מאחורי היהלומים או השיניים, כך שניקוי יסודי כזה יבטיח את המשכיות ועמידות היופי של התכשיטים שלכם. מומלץ לקחת את התכשיטים לצורף ולעשות להם ניקוי כל שישה חודשים, אבל רוב התכשיטנים יהיו יותר משמחים לנקות את התכשיטים שלכם בצורה מקצועית בכל פעם שאתם חולפים על פני החנות שלהם.

 

טיפים אלה יעזרו לכם לשמור על רמת תחזוקה וניקוי קבועים, מה שיבטיח שהתכשיטים היפים שלכם ייראו מבריקים לנצח.