טפלו היטב בשיער שלכם

מתכננים לצבוע את השיער אבל חוששים מהסיכונים הבריאותיים שזה עשוי לגרום? רובנו אולי כבר שמע על צבעי שיער המכילים חומרים מסרטנים. מחקרים רבים הראו כי קיים קשר בין חשיפה גבוהה לצבעי שיער לבין סרטן, אם כי כמה מחקרים אחרים הציגו תמונה שונה. אבל דבר אחד בטוח –  מוצרים אלה מכילים כימיקלים מסוכנים שיכולים להשפיע על הבריאות שלנו בטווח הארוך.

בדו"ח של הנציבות האירופית לא נמצא ולו צבע שיער אחד שהוכח כבטוח לשימוש, במיוחד לא עבור אלה שנחשפים כל הזמן למוצרים מן הסוג הזה. הנציבות כבר אסרה מספר מרכיבים שהכילו אותם מוצרים לצביעת שיער, ועדיין ממשיכים שם לחקור חומרים כימיים נוספים שעלולים להזיק לנו. בנוסף, בנציבות גילו כי חלק מתופעות הלוואי של כימיקלים אלה כולל אלרגיות קשות, גירוי, דלקת מפרקים שגרונית וסרטן של שלפוחית ​​השתן.

אבל אין צורך להיכנס לפניקה. ישנם פתרונות מצוינים שהולכים ונעשים נפוצים יותר ויותר כמו תוספות שיער. תוספות שיער יעניקו נפח, צבע וסגנון לשיערכם, ואתם יכולים לעצב את המראה הטבעי שלכם בדיוק. כדי להיות בטוחים שהתוספות ייראו טוב עליכם, חפשו כאלה באיכות הגבוהה ביותר כך שהן יתאימו לכם באופן טבעי ויפה. בחרו בקפידה את ערכת התוספות הצבעונית כך שתתאים בצורה הטובה ביותר, ושלבו אותן עם הגוון הטבעי שלכם.

שיפור המראה שלכם אינו חייב להיות כרוך בסיכונים מיותרים. אתם עדיין יכולים לצבוע את השיער שלכם כרצונכם, אבל רק היו זהירים מאוד בבחירת המוצרים שבהם אתם מעוניינים להשתמש.

לפניכם רשימה של כימיקלים מזיקים שעדיין בימינו עשויים להיות נוכחים במותגים שונים של צבעי שיער. נסו להימנע משימוש במוצרים המכילים את הפריטים הבאים:

 

(Para-Phenylenediamine (PPD

זה כנראה החומר הנפוץ ביותר והמסוכן ביותר מבין כל שאר החומרים המסוכנים לבריאות. חומר זה נפוץ כמרכיב העיקרי בצבעים הכהים. PPD עשוי מזפת פחם ומשמש גם כחומר משמר לעץ. הישמרו ממנו והימנעו ממגע עם העור ככל האפשר. על פי מחקרים, PPD יכול להיות רעיל מאוד ועלול לגרום לסרטן כאשר הוא משולב עם מי חמצן.

אמוניה

כימיקל זה קיים ברוב צבעי השיער, שכן הוא משמש כדי לפתוח את השיער כך שהצבע יוכל לחדור פנימה. דבר זה עלול לגרום לגירוי של העור, העיניים והריאות, וכן גם לכוויות. הסובלים מאלרגיות עשויים להיתקל בבעיות נשימה לאחר שימוש במוצרים המכילים אמוניה. עם זאת, כימיקל זה פחות רעיל ומזיקה בהשוואה ל-PPD.

 

מי חמצן

מי חמצן הם המרכיב העיקרי בכל מה שקשור לחימצון שיער. הם משנים את המבנה של השיער על ידי הפיכתו לשביר, מה שגורם לאובדן של הברק הטבעי שלו. מוצרים המכילים מי חמצן כבר נאסרו לשימוש ביפן והוגבלו בקנדה. על פי מחקרים שונים, יש להם השפעות מסוכנות על מערכת הנשימה, העצבים ומערכת העיכול, אפילו במינונים נמוכים.

 

אז… בפעם הבאה שאתם מתכננים לצבוע את השיער שלכם, היו זהירים ובדקו תחילה אילו חומרים מכיל המוצר שבו אתם עומדים להשתמש. הימנעו מחשיפה לכימיקלים רעילים, וזכרו תמיד – הבריאות שלכם קודמת ליופי.