ספורט גורם לכם להיות מאושרים יותר מאשר כסף, כך על פי מחקר משותף של ייל ואוקספורד

ברור שלפעילות גופנית יש יתרונות בריאותיים הן מבחינה גופנית והן נפשית – אך מה אם נוכל באמת להוכיח שהוא חשוב יותר לבריאות הנפש שלנו מאשר מצבנו הכלכלי?

 

על פי מחקר שנערך על ידי חוקרים בייל ובאוקספורד, יכול להיות שעשינו בדיוק את זה.

 

במחקר שפורסם ב-The Lancet, אספו מדענים נתונים על התנהגותם הגופנית ומצב הרוח הנפשי של יותר מ-1.2 מיליון אמריקאים. המשתתפים יכלו לבחור בין 75 סוגים של פעילות גופנית – כיסוח דשא, טיפול בילדים ועבודות בית ועד הרמת משקולות, רכיבה על אופניים וריצה.

 

המשתתפים התבקשו לענות על השאלה הבאה: "כמה פעמים חשתם לא טוב נפשית בשלושים הימים האחרונים, למשל בגלל לחץ, דיכאון או בעיות רגשיות?"

 

מי שפעיל יותר נוטה להיות מאושר יותר באופן כללי

המדענים גילו כי למרות שאלו שהתעמלו באופן קבוע נטו להרגיש רע בסביבות 35 יום בשנה, המשתתפים הלא פעילים הרגישו רע במשך 18 יום יותר בממוצע.

 

בנוסף, החוקרים מצאו כי אנשים פעילים גופנית מרגישים טוב כמו אלה שאינם עושים ספורט, אך מרוויחים כ- 25,000 $ נוספים בשנה.

 

בעיקרון, תצטרכו להרוויח הרבה יותר כדי שהרווחים שלכם יעניקו לכם את אותו אפקט המגביר את האושר שספורט יכול לייצר. וזה לא אומר, שככל שאתם עושים יותר ספורט, אתם מאושרים יותר.

 

פעילות גופנית רבה מדי יכולה להיות מזיקה לבריאות הנפש שלנו. ברור שספורט זה טוב עבורנו אבל כמה זה יותר מדי?

 

"הקשר בין משך הספורט לעומס הנפשי הוא בצורת U", אמר סופר המחקר אדם צ'קרוד מאוניברסיטת ייל בראיון ל-Die Welt. המחקר מצא כי פעילות גופנית תורמת לרווחה נפשית טובה יותר רק כאשר היא נופלת במסגרת זמן מסוימת. על פי המחקר, שלושה עד חמישה אימונים שנמשכים בין 30-60 דקות בשבוע הם אידיאליים.

 

עם זאת, פעילות ספורטיבית בהיקף גדול יותר מכך יכולה להשפיע בצורה הפוכה – למעשה, בריאותם הנפשית של אותם משתתפים שהתעמלו במשך יותר משלוש שעות ביום, סבלו יותר מאלו שלא היו פעילים במיוחד מבחינה גופנית.

 

ספורט שכרוך בחברתיות יכול להשפיע לטובה יותר על בריאותכם הנפשית מאשר תחומי ספורט אחרים.

 

המדענים גם שמו לב כי ענפי ספורט מסוימים הכרוכים בחברתיות – כלומר ספורט קבוצתי – יכולים להשפיע לטובה יותר על בריאותכם הנפשית מאשר ענפי ספורט אחרים.

 

למרות העובדה כי לא רכיבה על אופניים וגם לא אירובי וכושר נחשבים טכנית כספורט קבוצתי, פעילויות אלה יכולות גם להשפיע לטובה על בריאותכם הנפשית.