מין לאחר הלידה: לשני ההורים יש שינויים בתשוקה

מחקר חדש טוען כי לידת ילד לא רק משפיעה על החשק המיני של האישה היולדת, אלא גם על בן זוגה.

 

התוצאות מראות כי גברים ונשים הנמצאים במערכות יחסים מחויבות עם נשים היולדות חווים שיאים נמוכים בחשק המיני עם הגעתו של התינוק החדש.

 

לעיתים קרובות, שינויים אלו בתשוקה המינית קשורים לגורמים חברתיים, או לגורמים הקשורים לגידול ילד, ולא לשינויים פיזיים הנובעים מהלידה עצמה. למשל, הסיבות השכיחות ביותר ששותפים נתנו לתשוקה המינית הנמוכה שלהם בתקופה שלאחר הלידה היו: עייפות, לחץ, מעט מדי זמן והרגלי השינה של התינוק. המחקר מצא כי גורמים כמו דימום בנרתיק מהאמהות והנקה מדורגים נמוך יותר. בעבר, אותה קבוצת חוקרים מצאה כי גורמים חברתיים ופסיכולוגיים, ולא רק גורמים פיזיים, ממלאים תפקיד גדול ברצון האימהות. למין לאחר הלידה.

 

"אנשים בדרך כלל מניחים כי שינויים הורמונליים או, באופן שנוי במחלוקת יותר, 'נרתיקי מבולגן' … מסבירים את חוסר המיניות של אמהות יולדות, וכי הורים משותפים אינם יכולים לחכות להיות מיניים", אמר חוקר המחקר שרי ואן אנדרס, פרופסור ל פסיכולוגיה ולימודי נשים באוניברסיטת מישיגן. ("הורים משותפים" הוא מונח נוסף בו החוקרים משתמשים לשותפים).

 

"המחקר הנוכחי שלנו מראה כי הורים משותפים חווים גם שינויים במיניות המתייחסים לשינויים החברתיים וההתייחסותיים האמיתיים מאוד המתרחשים עם לידת תינוק", אמר ואן אנדרס.

 

מין לאחר לידה

 

החוקרים ניתחו מידע מ -114 בני זוג – בעיקר גברים, אך גם כמה נשים – של נשים שילדו בשבע השנים האחרונות. המשתתפים ענו על שאלות בנוגע לרמת החשק המיני שלהם, והמעורבות בפעילות מינית מסוימת בשלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה.

 

כשליש מהשותפים אמרו כי הם קיימו יחסי מין עם האם היולדת תוך שישה שבועות מיום הלידה. ממצא זה תואם את המחקר הקודם שהראה כי כמה אמהות טריות עוסקות במין תוך שישה שבועות מהלידה.

 

המחקר מצא גם כי כשליש מהשותפים אמרו כי ביצעו מין אוראלי לאם היולדת תוך שישה שבועות מהלידה.

 

רופאים רבים ממליצים לעכב יחסי מין בארבעה עד שישה שבועות לאחר הלידה כדי לאפשר סגירת צוואר הרחם, דימום להפסיק וכל דמעות בנרתיק להחלים, על פי מרפאת מאיו. "המחקר שלנו מציע כי אנשים עוסקים במגוון התנהגויות מיניות לפני כן", אמר ואן אנדרס.

 

בתקופה שלאחר הלידה המוקדמת (ששת השבועות הראשונים), רוב בני הזוג עוסקים באוננות (74 אחוזים), או שהם מקבלים מין אוראלי (58 אחוזים), כך נמצא במחקר. יותר מ -80% דיווחו על השתתפות בקשר מיני בשלב כלשהו בשלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה.

 

מחקר קודם באוסטרליה מצא שרוב האמהות אמרו שהמתינו שישה עד שמונה שבועות כדי להתחיל לקיים יחסי מין לאחר הלידה.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://bunnyboo.co.il/