בעלות על בית משתלמת יותר משכירות ברוב השווקים, כך מראים הנתונים

הנה למה בעלות על בית עשויה להיות מטרה טובה:

 

הצד החיובי בשכירות הוא צפי ההוצאה לטווח הקרוב. כל עוד השכירות שלכם אפקטיבית, קל לחשב את עלויות הדיור החודשיות שלכם – אתם נותנים צ'ק שכירות וסוגרים עניין. כשאתם בעלים של בית, קיים סיכון להוצאות נוספות על תחזוקה, תיקונים מפתיעים וארנונה שמטפסת.

 

נתונים חדשים מדו"ח סבירות השכירות משנת 2021 של ATTOM Data מגלים שלמרות סיכונים אלה, הבעלות על בית עדיין משתלמת יותר מאשר השכרה בכמעט 2/3 משווקי הדיור בארה"ב. באופן ספציפי, בעלות על בית עם שלושה חדרי שינה במחיר חציוני היא משתלמת יותר מאשר השכרת נכס עם שלושה חדרי שינה ב-572 מחוזות אמריקאיים (אם כי שכירות משתלמת יותר מקנייה ב-18 מתוך 25 המחוזות המאוכלסים ביותר בארה"ב).

 

אם אתם מעוניינים להוזיל את עלויות הדיור שלכם, להיות בעלי בית יכול להיות הכרטיס שלכם. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להגדיל את הסיכויים לקבל אישור למשכנתא:

1. דאגו שיהיה לכם דירוג אשראי חזק

דירוג אשראי חזק יכול לעזור לכם לקבל אישור להלוואת דירה וליהנות מהריבית התחרותית ביותר. אתם יכולים לדאוג שיהיה לכם דירוג אשראי טוב על ידי כך שתשלמו חשבונות בזמן, חובות של כרטיסי אשראי ותתקנו שגיאות נוספות שקיימות בדו"ח האשראי שלכם.

2. הגבילו את החוב שלכם

מלווים של משכנתאות רוצים לראות שאין לכם חובות גדולים אחרים לפני שאתם לווים מהם כסף, ולכן תוכלו לעזור לעצמכם אם תקטינו הלוואות קיימות או חובות של כרטיסי אשראי לפני שתגישו בקשה למשכנתא, במיוחד אם הם משמעותיים.

 

אולי לא תוכלו לצמצם את כל החובות שלכם, אבל אם אתם למשל מסוגלים לסיים עם תשלומי הרכב, זה פחות התחייבות כספית אחת שעומדת ביניכם לבין אישור המשכנתא.

3. עבדו בעבודה קבועה

המלווים רוצים להבטיח שתוכלו לעמוד בקצב התשלומים החודשיים ברגע שתקבלו משכנתא, לכן חשוב מאוד שיהיה לכם מקור הכנסה יציב. אם אתם עצמאיים עם הכנסה משתנה, נסו לארגן כמה לקוחות חדשים כדי שתוכלו להראות למלווים שיש לכם הכנסה מובטחת כלשהי.

 

אם אתם מעוניינים לקנות בית, עשו כל שביכולתכם כדי להפוך את עצמכם למועמדים טובים לקבלת משכנתא בעזרת יועצים מומחים של מסלולים. זכרו – בעלי בתים יכולים ליהנות מהטבות מס מסוימות ששוכרים אינם יכולים ליהנות מהן, ולכן יש הרבה סיבות טובות לקנות בית משלכם.