ממצאי מחקר: קיום יחסי מין שורף קלוריות כמו אימון כושר

האם מין נחשב להתעמלות? חדשות טובות: ייתכן מאוד

 

מחקר חדש מגלה כי בפעילות מינית שורפים בממוצע 4.2 קלוריות בדקה לגברים ו-3.1 קלוריות בדקה לנשים. העוצמה הזו היא בינונית, כך דיווחו החוקרים ב-24 באוקטובר לחנות הסקס https://bunnyboo.co.il/. במילים אחרות, סקס הוא פעילות גופנית טובה יותר מהליכה, אך לא ממש טוב כמו ריצה קלה.

 

החוקרים מסרו כי "תוצאות אלה מצביעות על כך שלעיתים ניתן לראות בפעילות מינית כאימון משמעותי".

 

סקס כאימון?

השאלה אם יחסי מין נחשבים כמו אימון כושר עולה שוב ושוב במשך שנים רבות. מיתוס פופולרי גורס כי מפגש טיפוסי של סקס שורף בין 100 ל-300 קלוריות, אך איש מעולם לא מדד ישירות את הקלוריות שנשרפו.

 

עם זאת, כמה זוגות אמיצים קיימו יחסי מין למען המדע. חוקרי המין המפורסמים ויליאם מאסטרס ווירג'יניה ג'ונסון צפו בזוגות המקיימים יחסי מין וציינו כי קצב הלב הגיע לגובה של 180 פעימות בדקה. לשם השוואה, בין 85 ל-119 פעימות בדקה נחשבים לאימון בעוצמה בינונית לבני חמישים. 

 

בשנת 1984, מחקר שנערך בקרב עשר זוגות נשואים שפורסם בכתב העת Archives of Internal Medicine, השתמש בניטור דופק ולחץ דם, מנתח גז חמצן שמגיב במהירות ואלקטרוקרדיוגרפיה כדי לקבוע כי אצל גברים, הגירוי העצמי העלה את קצב הלב ב -37. אחוזים. בתנוחה שבה הגבר מעל, האקט המיני הגדיל אותו ב-51 אחוזים.

 

עם זאת, בעיה אחת במחקרים אלה היא שהזוגות נאלצו לקיים יחסי מין במעבדה, כשהם מחוברים לחוטים וצינורות – דמיינו לעצמכם את הקושי בלעשות אהבה בתנאים כאלה. למרבה המזל, טכנולוגיה חדשה מספקת דרך לעקוף את בעיית הניטור הזו.

 

באוניברסיטת קוויבק במונטריאול עקבו אחר רצועה לזרוע בשם SenseWear, מעקב אחר הוצאת האנרגיה של זוגות בזמן שקיימו יחסי מין בבתיהם. החוקרים גייסו עשרים ואחת זוגות הטרוסקסואלים בגילאי 18 עד 35, ובחרו להתמקד בצעירים מכיוון ששריפת הקלוריות משתנה מאוד בין הגילאים.

 

כל אחד סיים תחילה אימון הליכון בעצימות בינונית של 30 דקות כדי לספק מדד בסיסי של שריפת הקלוריות שלו במהלך המאמץ. לאחר מכן, הזוגות נשלחו הביתה עם רצועות החיישנים והוראות לקיים יחסי מין ארבע פעמים במהלך החודש שלאחר מכן, כשהם עונדים אותם.

 

רצועות SenseWear משתמשות במדדי תאוצה, חיישני טמפרטורה וחיישני תגובה בעור כדי לבחון מדידה מדויקת של קלוריות שנשרפו. תגובת העור מתייחסת לעלייה במוליכות החשמלית המתרחשת כאשר אדם מזיע.

 

Let’s get physical

יחסי המין המתועדים נמשכו 24.7 דקות בממוצע, כאשר המפגש הקצר ביותר מביניהם נמשך עשר דקות והארוך ביותר נמשך 57 דקות. הגברים הוציאו יותר אנרגיה מאשר הנשים. בממוצע, גברים שרפו 101 קלוריות, או 4.2 קלוריות בדקה. זה לעומת 276 קלוריות, או 9.2 קלוריות בדקה, על הליכון.

 

נשים שרפו בממוצע 69 קלוריות במהלך יחסי המין, בממוצע 3.1 קלוריות לדקה. שוב, המספרים לא היו גבוהים כמו אימון על הליכון, שבמהלכו נשים הוציאו בממוצע 213 קלוריות, או 7.1 לדקה.

 

עם זאת, אומרים החוקרים, אנשים מצאו כי מין הוא אקט נעים (דה…) ולכן יתכן שהם יעדיפו לעשות את זה מאשר להיגרר לחדר הכושר. יחסי מין עשויים גם להיות דרך טובה יותר לשרוף קלוריות מאשר עבודות בית, אם כי יש צורך במחקר רב יותר בתחום: מחקר שפורסם באוקטובר בכתב העת BMC Public Health מצא כי אנשים העריכו יתר על המידה כמה קלוריות הם שורפים תוך שהם גורפים רצפות ושואבים אבק.