ניקוי ושמירה על תכשיטי היהלומים שלכם

זה נכון שיהלומים הם לנצח, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לאפשר להם לצבור אבק בעשרים השנים הבאות. מכיוון שתרצו שהתכשיטים שלכם ייראו נוצצים כשאתם עונדים אותם, כך סביר להניח, חשוב שתלמדו איך לטפל בהם כראוי. כמו כן, כמו כל נכס אחר, ברצונכם לוודא שהיהלום שומר על ערכו למקרה של מכירה חוזרת או ירושה. אחרי הכל, אינכם משאירים את הגגון סגור כאשר יורד גשם, ולכן אסור לכם להזניח גם את תכשיטי היהלומים שלכם.

 

כדי לשמור על היהלומים שלכם במצב הטוב ביותר, ישנם כמה תרחישים שכדאי להימנע מהם. ראשית, נגיעה באבן בצורה מוגזמת עשויה להפחית את הברק שלה כאשר השומן של העור באצבעות (או משחות ידיים, מוצרי ניקוי וכו') מכתים את פני השטח, לכן עדיף שתגעו בו רק כשאתם חייבים לעשות זאת. בנוסף, יהלומים עם אחד החומרים הקשים ביותר בכדור הארץ, אך זה לא אומר שהם לא יכולים להישרט או להיפגע (במיוחד על ידי יהלומים אחרים, בוודאי במקרה שמדובר בטבעות אירוסין עדינות), ולכן עליכם תמיד להפריד בין התכשיטים שלכם. מרבית קופסאות התכשיטים מצופות בד ויש להן תאים ספציפיים לטבעות, שרשראות וכו', לכן הקפידו להשתמש בכלי שימושי זה. אם אין לכם קופסת תכשיטים, נסו לעטוף את התכשיטים שלכם בבדים כאשר הם אינם בשימוש. אתם יכולים גם לשמור את אבני החן שלכם בתיבה שבה הם נקנו, אבל זה יכול להיות יותר מדי אם יש לכם אוסף גדול. דבר אחרון שאולי תרצו לבדוק מעת לעת הוא שהאבן יושבת טוב במקומה. אם היא תשתחרר, אתם מסתכנים בלאבד אותה, כך שתרצו לתקן מיד אם היא רופפת מעט.

 

באשר לניקוי תכשיטי היהלומים שלכם, כדאי שתדעו כי רוב האנשים מנקים את האבנים שלהם פעם או פעמיים בשנה על ידי איש מקצוע (במיוחד פריטים כמו טבעות חתונה שעשויות להתבלות מאוד). אם הטבעת עשויה זהב לבן, יתכן שהיא תזדקק מדי פעם לטיפולי רודיום כדי להימנע מקבלת גוון צהוב. בין הניקויים, כדאי לתרגל בדיקת נאותות בבית על ידי השריית התכשיטים שלכם פעם או פעמיים בשבוע. תרצו להתרחק מחומרי ניקוי שוחקים העלולים לפגוע באבן או לתלוש אותה, לכן עדיף להשרות בתמיסה של מים חמים עם כמה טיפות חומץ. ניתן לשפשף בעדינות את הלכלוך בעזרת מברשת שיניים רכה, אם כי עליכם לא להשתמש במברשת אם הפריטים שלכם עדינים, ולבחור במקום זאת במטלית רכה. 

 

אם פשוט אין לכם זמן לשגרת ניקיון שבועית, לפחות השקיעו בבד ליטוש איכותי. ייקח לכם כמה שניות בלבד להחזיר את הברק לאבן ולהסיר ממנה כתמי לכלוך ושמן.