מיטב אריחי הקיר למטבח

אריחי קיר למטבח הם עניין אישי מאוד. אתם רואים אותם מהרגע שאתם מתעוררים לקפה שלכם וכל הדרך במשך היום עד לאותן פשיטות מטבח מאוחרות. הם צריכים להיראות טוב. הם לא יכול להיות בפרצוף שלכם יותר מדי או שאתם תתעייפו מהם במהירות. ובכל זאת, אם הם תפלים מדי, אתם תתהו מדוע לא היה לכם אומץ לבחור משהו עם קצת יותר סטייל.

 

כדי להפוך את ההחלטה למורכבת עוד יותר, המראה הוא רק גורם אחד בבחירת אריחי קיר למטבח. עם זאת בחשבון, הרשימה הבאה מדרגת כמה מהחומרים המובילים של אריחים בחמש קטגוריות שונות (1 הגרוע ביותר; 5 הכי טוב):

 

– עלות

– קל להתקנה בעצמכם

– תחזוקה

– סגנון (מבחינת נצח, או עוד כמה זמן האריחים ייראו מיושנים)

– פונקציונליות

 

הקטגוריה האחרונה, פונקציונליות, בודקת כמה טוב החומרים עושים את מה שהם אמורים לעשות: להגן על הקירות מפני התזות לאורך דלפקים ראשיים ומאחורי תנורים.

 

אריחי קרמיקה או חרסינה

אריחי קרמיקה או חרסינה הם מחליפים צורה: הם יכולים להיות מה שאתם רוצים שהם יהיו. הם יכולים להיראות "דמויי אריחים" על ידי ערבוב והתאמת צבעים מודגשים. לחלופין, הם גם יכולים ללכת בכיוון ההפוך ולהיראות טבעיים, ולחקות את מראה האבן.

 

מכיוון שמדובר באפשרות כל כך פופולרית, רוב האריחים מגיעים יחד עם הרבה טיפולים ואביזרים. כל אריחי החרסינה והקרמיקה המזוגגים עומדים היטב במבחן של מים. באשר למחיר, אתם יכולים לשחק עם זה למעלה או למטה לכל מה שמתאים לתקציב שלכם, מכמה שקלים למטר רבוע עבור אריח מציאה או שהשמיים הם הגבול עבור דברים מפוארים.

 

החיסרון העיקרי הוא שעבודות אריחים כוללות עקומת למידה – האם אתם רוצים שעקומת הלמידה תהיה קיר המטבח שלכם?

 

עלות: 5

התקנה: 3

תחזוקה: 4

סגנון: 5

פונקציונליות: 5

סה"כ: 4.4

 

אריחי זכוכית

אריחי זכוכית הם בעלי מראה מגניב ומתוחכם. המשטח המשקף של הזכוכית מחזיר אור ומבהיר את המטבח. צבעים באריחי זכוכית נוטים להיות חזקים במיוחד, והם לעולם לא דוהים. זכוכית אינה נקבובית באופן טבעי ולכן היא לעולם לא צריכה להיות אטומה. עם זאת, יש לאטום את השטח בין האריחים להתנגדות לכתמים, ממש כמו באריחי קרמיקה או חרסינה.

 

החיסרון הפוטנציאלי של אריחי זכוכית הוא שמדובר בחומר שנהנה מגמישות כבר לא מעט שנים. למרות שהמגמה לא בדיוק דעכה, היא ככל הנראה תעבור בעוד זמן מה.

 

עלות: 3

התקנה: 3

תחזוקה: 5

סגנון: 3

פונקציונליות: 5

סה"כ: 3.8

 

אריחי מתכת

אריחי פלטה מתכתית היו פעם רק דבר אחד: אריחי תקרת פח גדולים שכוונו מחדש לקיר. אתם עדיין תמצאו את זה בשימוש, אם כי זה לא פופולרי כמו שהיה בעבר. לאחרונה יש עלייה בשימוש באריחי מתכת קטנים יותר בכל מיני מרקמים וגימורים.

 

כך, למשל, איפה שהיו לכם פעם אריחי קרמיקה לבנים, עכשיו אתם יכולים להביא אריחי נירוסטה. הם נדבקים בקלות לקיר בעזרת מסטיק או אפילו דבק דו צדדי (שאולי לא יחזיק טוב במיוחד). חסרון אחד הוא שאריחי מתכת יכולים לשרוט, ולא ניתן לשייף את השריטות אחר כך.

 

עלות: 3

התקנה: 4

תחזוקה: 2

סגנון: 4

פונקציונליות: 4

סה"כ: 3.4

 

אריחי טרוורטין

אם אתם מנסים לחפש את העולם הישן במטבח שלכם, אל תחפשו רחוק יותר מאריחי טרוורטין. זוהי אבן טבעית והיא קלה יותר להתקנה מאשר אריחי פורניר אבן. זה מגיע באריחים מתוקנים בגדלים שונים, אם כי ריבועים גדולים הם האריחים הגדולים ביותר שתרצו להשתמש בהם עבור אריחי קיר למטבח. למרות שטרוורטין הוא סוג של אבן גיר שיש לה משטח כבד, בדרך כלל ממלאים את הבורות בצורה חלקה.

 

טרוורטין אינו הבחירה הכי טובה מבחינה כלכלית, מפני שהחומה יקר יחסית. כמו כן, מכיוון שטרוורטין הוא אבן טבעית, יש לאטום אותו מעת לעת בחומר איטום אבן כדי למנוע כתמים.

 

עלות: 2

התקנה: 2

תחזוקה: 3

סגנון: 5

פונקציונליות: 3

סה"כ: 3

 

אריחים תרמופלסטיים (דמויי מתכת)

אריחי קיר תרמופלסטיים הם אולי החומר הקל ביותר להתקנה. ניתן לחתוך אותם עם מספריים ולהחיל אותם על הקיר באמצעות דבק דו צדדי. בעוד שאריחי מתכת אמיתיים לא תמיד נדבקים היטב עם דבק כזה, לוחות פלסטיק אלה הם כה קלים שהדבק הדו צדדי הוא אפשרות אמינה.

 

אך אריחים אלה אכן עשויים מפלסטיק, וזה יכול להיות בולט ביותר לאורך קצוות האריחים כמו גם ברצועות הגימור הפינתיות. כמו כן, למרות שהם מעכבי אש מסוג Class A, הם יתעוותו אם הם ממוקמים בסמוך לחום גבוה, מה שאומר שלא תוכלו להתקין אותם מאחורי תנורים.

 

עלות: 4

התקנה: 5

תחזוקה: 3

סגנון: 1

פונקציונליות: 1

סה"כ: 2.8

 

אריחי פורניר אבן מיוצרים

מבחינה חזותית, אריחי אבן מוסיפים ערך רב למטבח, והם נוטים להיות קשורים לבתים יוקרתיים יותר. עדיף שתוכלו לקבל מראה מהודר זה מבלי שתצטרכו להתמודד עם אבן אמיתית, שהיא כבדה וקשה לחיתוך. במקום זאת, רוב הבתים משתמשים במה שנקרא פורניר אבן מיוצר, מוצר מעשה ידי אדם המורכב ממלט פורטלנד, אגרגטים ותחמוצות ברזל.

 

הבעיה העיקרית עם אריחי קיר מפורניר היא שהם נקבוביים ויספגו מתזי מזון, בעיקר שמנים וכתמים. לאחר שהאריחים מוכתמים, קשה לנקות אותם. גם אם תצליחו לאטום את הפורניר (יצרנית הפורניר אל דוראדו ממליצה על CraftShield, אוטם חודר מבוסס סיליין וסילוקסן), מעצם טבעה פורניר היא אבן מהמורות, לא אחידה וקשה להפליא.

 

למרות שכמה אריחי פורניר מגיעים ביריעות רשת, הם יכולים להיות קשים להתקנה. ובעוד שחומר זה אינו קשה לחיתוך כמו אבן אמיתית, עדיין חיתוך של אבן פורניר יכול להיות מסובך עבור טירונים. כמו כן, הדבקה של האבן לקיר קשה בגלל משקל החומר. עם זאת, דבר אחד טוב: אבן לא צריכה להיות משורשת, והיא חוסכת לכם שלב אחד בתהליך ההתקנה.

 

עלות: 2

התקנה: 2

תחזוקה: 1

סגנון: 5

פונקציונליות: 1

סה"כ: 2.2

 

למידע נוסף אתם מוזמנים ליצור קשר באתר https://www.amitbachim.co.il/