6 דרכים להשגת איזון מושלם בין העבודה לחיים האישיים

  1. קבעו את זה

לוחות השנה של גוגל באמת מדהימים – אנו ממלאים בהם שעות כדי ליצור את הזמן הפנוי ואת המרחב שאנו זקוקים לו כמפרנסים. מלילות 'אין-תכניות ביום רביעי' ועד ארוחת צהריים יומית, אנו משתמשים בלוח שנה כדי ליצור איזון בחיינו.

 

  1. הודיעו על זה

אנחנו צריכים להבהיר לאנשים שעובדים איתנו שאנו צריכים הפסקה כדי להיטען. אפשר להתנתק מהעבודה לאחר שסיפקנו את כל מה שהיינו צריכים לשאר הצוות כך שלא ייתקל בבעיה בלתי צפויה. לאחר מכן, מפנים זמן כדי להיות עם המשפחה, לאכול, לצפות בסרטים ולא לדבר על עבודה. כאשר 99 אחוז מהשיחות שלנו נסבות סביב נושאים הקשורים לעבודה, לא לדבר על זה יכול פתאום לספק פרספקטיבה אחרת.

 

  1. אל תעשו את זה!

כשאתם יזמים ואתם עושים את מה שאתם אוהבים, אין דבר כזה איזון בין חיים לעבודה. במקום זאת, מדובר בשילוב בין החיים לבין העבודה. סוציולוגים למעשה עשו מחקר וגילו שאנשים עם שילוב מאוזן בין חייהם לבין העבודה הם למעשה מאושרים יותר, מכיוון שזה אומר שהם אוהבים את מה שהם עושים. היו ברי מזל מספיק כדי לעבוד על משהו שכל כך מספק אתכם, כך שתאהבו לעשות את זה כל הזמן כי זה חלק ממי שאתם.

 

  1. בקשו את זה

צאו לנסיעות עסקים ונסיעות להנאה בלבד. כבו את התראות המיילים ואל תבדקו הודעות כל היום. הצוות שלכם יפתיע אתכם ויתמודד לבד.

 

  1. השקיעו בזה

כולם ראויים לחיות חיים מדהימים ומספקים. אבל השאלה היא איך? והתשובה היא הרפתקה מעוררת השראה. מצאו את הגירסה שלכם לכך על ידי בחירה בתחום עניין שאתם יכולים ללכת לאיבוד בו, בין אם זה קרטוגרפיה, טיול בפארקים לאומיים או גידול ירקות. מצאו תשוקה שמאפשרת לכם לברוח קצת מהעבודה.

 

  1. שתפו את זה

יש זוגות שבשלב מוקדם מנסים למצוא את השקט מהעבודה שלהם באמירה, 'בערב שבת, אנו הולכים להוריד את כובעי העבודה שלנו ולהניח את כובעי הזוגיות.' אבל זה לא תמיד מצליח. לפעמים צריך ללמוד לקבל את זה שאנחנו תמיד הולכים לחבוש את שני הכובעים במקביל, וזה קורה כשאנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים. למה שלא נרצה לדון בתשוקה שלנו סביב שולחן האוכל? זה עוזר לעיתים קרובות לפתח גישה הוליסטית יותר כלפי החיים והעבודה.